Bilimkent Anaokulu Rehberlik

Bilimkent Anaokulunda Yaz Okulu Zamanı

Havaların çok sıcak oldugu bugünler de hepimizin biraz nefes almaya, imkânı olanların tatile gitmeye ihtiyacı var. Bütün bir kış yorulduk. Ancak kısıtlı olan bu yaz dönemi içerisinde çocuklarınızla bütün bir yaz tatil yapmak sanırım birçok aile için mümkün olmuyor. Anne ve baba çalışıyor. Özellikle büyük şehirlerde çalışan anne babaların çocuklarına baktığımızda çocukları tatili genelde yaz okullarında geçirdiklerini görmek mümkün.

Peki Neden Yaz Okulu?

Çünkü çocuklar yaz okullarında özellikle spor aktiviteleriyle eğleniyor ve öğreniyorlar. Bu aktiviteler esnasında arkadaşlarıyla farklı iletişim kurarak iletişim kurma yeteneklerini de geliştirmek için fırsat yakalıyorlar. Çocuklar evde ya da tatil yerlerinde bile olsa denemeye fırsat bulamayacakları şeyleri yaz okullarında yapabiliyorlar.Havuza girmek,arkadaşlarıyla piknik yapmak,bahçede her gün oynamak,kurabiye yapmak,vb. Sizce bunlar evde yapılabilir mi?Bazılarını evde yapabilme imkanları olsa bile kendi yaşıtlarıyla olamadıkları için yeterli keyfi alamayacaklardır. Kendi yaş grupları ile bu deneyimleri kazanırken de kişilik , sosyal ve dil gelişimi açısından da faydasını göreceklerdir. Yaz okulunda pek çok aktiviteyle liderlik, yaratıcılık ve çocukların kendilerine olan özgüvenleri artacaktır. İnsanlarla olan iletişimleri ve takım çalışmasına yatkınlıkları gelişecektir.Çocuklar bu süreçte kendini doğru ifade etme kabiliyeti kazanır. Kişiliklerinin gelişmesine çok önemli bir katkı sağlayacaktır. Tüm bu aktivitelerin yanı sıra çocukların yaz okulundan hafızalarına rengarenk anılar kalacak ve keyifli ,mutlu bir yaz geçirmiş olacaklardır. Hem eğlenecekler ,hem öğrenecekler hem de büyümeye devam edecekler….

Çalışma Saatlerimiz

Karabağlarda Anaokulu Çalışma SaatleriKURUMUMUZ 07:00 – 19:00 SAATLERİ ARASINDA AÇIKTIR

Hakkımızda

Bilim kent Anaokulu, gelişen dünyanın gerekli kıldığı donanıma sahip, yenilikçi, çalışkan, araştırmacı paylaşımcı, girişimci, çevresini fark edebilen, sorgulamayı bilen, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, yaratıcılığı gelişmiş kişilikli nesillerin yetişmesini hedeflemiştir……

Servis Hizmetimiz

Servis hizmetimiz, profesyonel okul servisi anlayışıyla servis araçlarımız çocukların güvenliği için tüm donanımlara sahip olup deneyimli hostesler eşliğinde hizmet vermektedir. Servis şoförlerimiz ve hosteslerimiz akademimizce pedagojik eğitimden geçmiş, sürücülerimiz SRC belgesine sahiptirler. Okul servislerimiz, ’’Milli Eğitim Bakanlığı Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’’ ile belirlenen standartlar çerçevesinde hizmet vermektedir.

Güvenlik

BilimKent Anaokulu, çocuklarımızın güvenliğine verdiği önem ile de iddialıdır. Öğrencilerin bulunduğu sınıf ortamları ve koridorlardaki bölümlerdeki sivri, keskin köşe ve yüzeyler, onlara zarar vermeyecek şekilde düzenlenmiştir. Güvenlik önlemlerimiz bahçe kapısından başlar, çocuğunuzu teslim aldığınız zamana kadar titizlikle sürer. Okul Personeli tarafından tanınmayan kişiler veya bize hakkında bilgi vermediğiniz yakınlarınız, öğrencilerimizin bulunduğu bölümlere kabul edilmez. Çocuklarınız, sizden teyit alınmadıkça diğer yakınlarınıza teslim edilmez. Kurumumuz, bahçe ve okul içi Kamera Sistemi ile 24 saat koruma altındadır.